Sypialnia z gustownymi meblami – to realne

Sypialnia to najbardziej prywatna przestrzeń w każdym domu. Powinna być wygodna, przytulna, urządzona w taki sposób, żebyśmy dobrze się w niej czuli. Meble do sypialni powinny być funkcjonalne i praktyczne. To, że drzwi od pokoju, w którym śpimy są zazwyczaj zamknięte dla gości i pozostałych domowników, nie znaczy, że powinien być on urządzony bez smaku.

Jakie meble do sypialni wybrać?

Sypialnia to nie tylko miejsce wypoczynku. Często jest ono także naszą garderobą oraz miejscem, w którym przyszykowujemy się do wyjścia z domu. Aby meble wyglądały gustownie, postaraj się, aby wszystko utrzymane było w jednym stylu.

Poszukiwania odpowiednich mebli do sypialni rozpocznij od wyboru łóżka i materaca. Ich wybór na rynku jest ogromny, zarówno jeżeli chodzi o ich wymiary czy materiał, z którego są wykonane ramy łóżka. Zasada jest prosta: im większe łóżko, tym wygodniej będzie się spało. Jeżeli dysponujesz dużym pomieszczeniem, to z pewnością warto zaszaleć. Stylowym rozwiązaniem będzie wybór łóżka z baldachimem! Przy łóżku powinny stać stoliki nocne lub, jeżeli mieszkasz sam, przynajmniej jeden stolik. Zawsze będziesz mógł na nim ustawić szklankę wody albo odłożyć czytaną przed snem książkę. W sypialni powinna znajdować się również szafa (chyba, że masz w mieszkaniu wydzielone osobne pomieszczenie na garderobę). Szafy często sprzedaje się w komplecie z łóżkiem. Wybór tej opcji na pewno oszczędzi Ci czasu na poszukiwania, zyskasz też pewność, że meble będą do siebie pasować, tworząc zgraną całość.

Inne publikacje  Budowa domu do stanu deweloperskiego. Co oznacza?

Jak dodać sypialni charakteru?

Zwróć uwagę na wykończenie pomieszczenia. Z pewnością dobrze sprawdzą się w tym przypadku lustra w dużych rozmiarach. Ubierając się do pracy lub na randkę będziesz mógł od razu się w nim przejrzeć. Jeżeli jesteś kobietą, to z pewnością marzy Ci się toaletka do makijażu. Sypialnia to dla niej idealne miejsce! Doda pomieszczeniu elegancji i kobiecości, natomiast Ty zyskasz porządek w kosmetykach, które będą trzymane odtąd w jednym miejscu. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić. Sypialnia to miejsce relaksu, dlatego nie decyduj się na krzykliwą kolorystykę. Zdecydowanie lepiej wypoczywa się w jasnych i stonowanych barwach.

Przy projektowaniu i urządzaniu sypialni będzie liczyła się nie tylko zasobność Twojego portfela, ale przede wszystkim metraż pokoju. Jeżeli pomieszczenie jest małe, to zdecyduj się tylko na te meble, które są niezbędne. Zagracona przestrzeń przeszkadza w wypoczynku. Całość będzie wyglądała gustownie jeżeli utrzymasz pomieszczenie w jasnych i stonowanych kolorach. Pamiętaj, że minimalizm jest oznaką dobrego smaku!