Przypomnienia w formie kartek samoprzylepnych

Małe i kolorowe kartki samoprzylepne mogą nam znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie, zarówno w szkole i pracy, jak i w domu. Dowiedz się do czego można wykorzystać takie przypomnienia w postaci kartek samoprzylepnych, a nigdy nie zapomnisz o najważniejszych zadaniach, spotkaniach i planach.

Zaplanuj zadania na cały dzień

Kartki samoprzylepne sprawdzą się w każdym domu – przekonują specjaliści z Pasażu Biurowego. Można na nich zapisać wszystkie najważniejsze sprawy do załatwienia, rzeczy do zabrania, adresy, numery telefonów czy listy zakupów. Najlepiej umieszczać je w widocznych dla domowników miejscach np. na lodówce, przy telefonie czy na lustrze. Kolorowe karteczki mogą też posłużyć jako miejsce na zapisanie wszystkich najważniejszych zadań do zrealizowania w danym dniu. Skreślanie lub zaznaczanie tych wykonanych działań jest bardzo motywujące, a poza tym mamy pewność, że o niczym nie zapomnimy.

Popraw humor swoim najbliższym

Poranne wstawanie dla wielu osób nie jest ulubionym zajęciem, ale kartki samoprzylepne z wesołym powitaniem, zabawnym cytatem czy szalonym rysunkiem mogą poprawić o poranku humor Twoim bliskim. Możesz też przygotować rodzinie kanapki do szkoły lub pracy i przykleić na nich podobną kartkę – poprawa humoru gwarantowana, a poza tym – każdy sposób jest dobry, aby pokazać bliskim, że są dla nas ważni.

Inne publikacje  Jak zabezpieczyć drewno przed zimnem i wilgocią?

Kartki samoprzylepne jako pomoc w nauce

Doskonałym sposobem na zapamiętanie przyswajanego w trakcie nauki materiału jest tworzenie krótkich notatek albo map myśli. Tutaj również z pomocą przychodzą kartki samoprzylepne. Umieszczając je w miejscach, które widzimy kilka razy dziennie, mimochodem utrwalamy materiał i przypominamy sobie najważniejsze rzeczy. Kartki samoprzylepne są polecane do stosowania szczególnie w czasie nauki języków obcych, zapisywanie nowych słówek na kolorowych kartkach jest świetnym sposobem na ich zapamiętanie, sprawdzi się to również w przypadku nauki dat z historii i przy wielu innych przedmiotach.

Kartki samoprzylepne przydadzą się w biurze

Pomimo tego, że w każdym biurze obecnie większość rzeczy zapisuje się w formie elektronicznej, to musi się w nim znaleźć jednak miejsce na kartki samoprzylepne. Taka forma zostawiania krótkich notatek, zapisywania najważniejszych zadań do zrealizowania i przypominania o ważnych datach wciąż jest obecna w wielu firmach, a wielu pracowników nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez takich tradycyjnych „przypominaczy”.

Niebanalne sposoby na wykorzystanie kartek samoprzylepnych

Jak się okazuje, nawet takie niepozorne, kolorowe kartki samoprzylepne mogą zainteresować artystów i być częścią niezwykle kreatywnych projektów. Niektórzy artyści wykorzystują kartki samoprzylepne do stworzenia oryginalnych obrazów i murali. Małe kartki są też wykorzystywane do robienia kalendarzy, a nawet dekoracyjnych ozdób.