Jakie narzędzia ręczne powinny się znaleźć w każdym garażu?

narzedzia

Wyposażenie podstawowego zestawu narzędzi zależy od tego, czy jesteśmy zapalonymi mat majsterkowiczami czy może mamy przysłowiowe dwie lewe ręce. Śrubokręty i klucze Format trzeba mieć w domu zawsze, by dokonać choćby drobnych napraw. Na pewno trzeba będzie przecież wkręcić śrubę i przybić gwóźdź.

Jakie narzędzia są potrzebne? Klucze Format i inne skarby

Podstawowe narzędzia nie są drogie, a choć często o nich zapominamy, powinny znaleźć się w każdym domu. Kupmy podstawowe urządzenia, którymi dokonamy drobnych napraw czy wymienimy żarówkę. Przede wszystkim musimy mieć śrubokręt krzyżakowy i płaski. Odkręcenie śrubki (bądź jej zakręcenie) jest praktycznie niemożliwe bez zastosowania narzędzia z odpowiednią końcówką. Z pewnością potrzebne będą szczypce uniwersalne, czyli kombinerki. Służą do wielu prac i przy odrobinie wprawy można nimi nie tylko przytrzymywać czy odkręcać nakrętki i śruby, ale również zdejmować izolację i ciąć drut. W każdym domu musi się także znaleźć młotek. Kompletując skrzynkę narzędziową, nie zapomnijmy o dobrej jakości kluczach Format. Przyda się klucz nastawny, potocznie zwany francuzem. Najlepiej mieć dwa o różnym rozstawie szczęk. Ten większy powinien być na tyle duży, aby można było odkręcić największe nakrętki od baterii. Klucze do rur zwane “żabkami” uszkadzają powierzchnie odkręcanych elementów i nie należy ich kupować. Nie zapomnijmy także o mierze stalowej, zwanej „metrówką”, która powinna mieć długość 5 metrów.

Inne publikacje  DIY – co to znaczy o kiedy się przydaje?

Wybieramy urządzenia do domowej skrzynki narzędziowej. Czy warto kupić klucze Format?

Kompletując narzędzia, wybierzmy te dobrej jakości, np. klucze Format. Format oferuje idealne rozwiązania w atrakcyjnej cenie, które dobrze leżą w ręce. Dzięki temu praca nimi jest komfortowa.

Nie warto kupować tanich narzędzi z budowlanego marketu, które szybko się zniszczą. Klucze Format nie mają zbędnych ozdobników, ale są wykonane z najlepszych materiałów, co czyni je bezpiecznymi i niezawodnymi.

Mamy klucze Format. Co jeszcze warto kupić?

Poza młotkiem, śrubokrętem czy kluczami Format warto kupić także elektronarzędzia, które są niezastąpione przy wielu domowych pracach i naprawianiu usterek. Jednym z najpopularniejszych urządzeń jest wiertarka, która przyda się, gdy będziemy musieli coś przewiercić, wyciąć lub oszlifować. W domowym warsztacie warto mieć także poziomnicę, bez której nie powiesimy prosto szafki i nie ustawimy prawidłowo lodówki. Przyda się także zapasowe gniazdko i włącznik światła. Warto mieć wkręty do drewna, gwoździe, a także brzeszczot z rączką. Podczas drobnych napraw przydatne będą nie tylko klucze, ale i smar, który ułatwi przykręcenie uszczelek. Niewielka szpachelka i płaski pędzel ułatwią naprawę zarysowanej ściany czy uszkodzonego tynku.

Podstawowe narzędzia nie są drogie, więc kupmy je tuż po przeprowadzce. Kto wie, kiedy przyda się zestaw kluczy Format czy wiertarka. Samodzielne naprawy wcale nie są trudne, jeśli mamy dobry sprzęt.