Jak dobrze wyposażyć warsztat

Jeżeli mamy już możliwość zagospodarowania pewnej przestrzeni w domu na mały prywatny warsztat majsterkowicza, to z pewnością przydały by się do tego meble warsztatowe. W końcu nasze najcenniejsze skarby – narzędzia gdzieś po skończonej pracy musimy odłożyć.

Od skrzynki po stół warsztatowy

Nikt z nas nie wydaje jednocześnie całego majątku, aby wyposażyć swój domowy warsztat naprawczy. Jednak prawda jest taka, że nasze narzędzia zbierane są przez lata i przez lata użytkowane. Aby dobrze funkcjonować w przestrzeni mieszkalnej, nie wadząc innym współlokatorom dobrze jest wyposażyć się w meble warsztatowe. Dla początkującego majsterkowicza i domowej złotej rączki pierwszym meblem warsztatowym jest jego święta skrzynka narzędziowa. W niej znajduje się cały warsztat. Jednak z czasem ilość narzędzi wzrasta i coraz trudniej jest to wszystko przechowywać, jak również znaleźć odpowiedni na przykład śrubokręt. Dlatego warto zaopatrzyć się stół z szafką i szufladami jako podstawowy mebel warsztatowy. Tego rodzaju meble nie należą do lekkich. Najczęściej okute są blachą, a blat zbudowany jest z litego, twardego drewna. Tak zabezpieczony stół z pewnością będzie służyć latami. Odpowiednie szafki i szuflady pozwalają na zorganizowanie się i rozlokowanie naszego arsenału narzędziowego. Czy wyleje się smar, spadnie rozgrzany lut lub rozleje się farba, nie jest to już wielka afera, w końcu to mebel warsztatowy, który jest przystosowany do warunków działania różnych substancji i narzędzi.

Inne publikacje  DIY – co to znaczy o kiedy się przydaje?

Kiedy stół to za mało

Z czasem nasz warsztat rozrasta się do niewielkiej manufaktury, w której nie tylko coś przewiercimy, skręcimy ale również pospawamy i zlutujemy. I nagle stół jako podstawowy mebel warsztatowy to za mało. Do kolekcji mebli warsztatowych dobrze jest się zaopatrzyć w szafę warsztatową. Zbudowana z blachy, wyposażona w półki i szuflady oraz liczne podwieszane pojemniki z pewnością ułatwi pracę każdemu majsterkowiczowi. Posegregowanie narzędzi jak również gwoździ, śrubek i nakrętek pozwala na uprzątnięcie całej powierzchni warsztatowej co przekłada się następnie na komfort pracy. Zawsze wszystko jest pod ręką i wiadomo gdzie tego szukać. Szafy warsztatowe zapewniają z pewnością porządek. Ułatwiają codzienną pracę i jako mebel warsztatowy są jednocześnie magazynem rzeczy potrzebnych jak również narzędziownią. Z pewnością do mebli warsztatowych możemy zaliczyć różnego rodzaju systemy półek i wieszaków, które ułatwiają magazynowanie większych gabarytowo materiałów. W raz z szafa i stołem zestaw takich mebli warsztatowych przypomina już bardziej profesjonalny warsztat, a nie garażowy kącik majsterkowicza. A dobrze dobrane meble warsztatowe gwarantują komfort i jakość pracy.