Jakie wybrać sztućce dla dzieci?

sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci powinny być dostosowane do potrzeb i możliwości małego smakosza oraz zaciekawiać kreatywnymi wzorami. To ułatwia naukę posługiwania się łyżką, nożem i widelcem, a także uczy samodzielności przy stole. Sprawdźmy zatem jak wybrać najlepsze sztućce dla dzieci.

Nauka samodzielnego posługiwania się sztućcami może być wyzwaniem dla młodego rodzica, zwłaszcza jeśli dziecko jest bardziej skore do zabawy niż pałaszowania tego, co znajduje się na talerzu. Na szczęście proces ten można przyspieszyć, wybierając funkcjonalne i zróżnicowane pod względem estetycznym sztućce dla dzieci.

Jak wybrać bezpieczne sztućce dla dzieci?

Wybierając sztućce dla dzieci powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. Najchętniej kupowane przez rodziców sztućce dla dzieci są wykonane z lekkich i nietoksycznych tworzyw – żywicy, specjalnego plastiku, nie zawierają szkodliwych stopów wywołujących alergie, mają zaokrąglone krawędzie. Pamiętajmy, że ostre ząbki widelca mogą wyrządzić krzywdę maluchowi, który jeszcze niesprawnie posługuje się kuchennymi przyborami. Kolejnym ważnym aspektem jest antypoślizgowa powierzchnia, którą bardzo często posiadają nowoczesne sztućce dla dzieci. Dzięki temu widelec czy łyżka nie wypadnie z rączki. Zwróćmy też uwagę na posiadane przez kuchenne akcesoria certyfikaty i atesty, które gwarantują najwyższą jakość produktu i bezpieczeństwo naszego malucha.

Sztućce dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Do nauki samodzielnego jedzenia polecane są szczególnie łyżeczki, które można kupić już dla dziecka od 4 miesiąca życia – wykonane ze spożywczego silikonu, delikatnego dla wrażliwych dziąseł malucha. Bardzo często są to kreatywne i funkcjonalne sztućce dla dzieci, które przez swoją specyficzną budowę ułatwiają naukę posługiwania się sztućcami – można je zginać, posiadają ergonomiczne główki lub odważniki utrzymujące łyżkę w odpowiedniej pozycji. Na czas podróży warto natomiast zaopatrzyć się w zestaw sztućców ze specjalnym etui do przechowywania. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju sztućce dla dzieci, bardzo funkcjonalne i zróżnicowane pod względem estetycznym.

Sztućce dla dzieci – jak zaciekawić malucha

Maluch często nie jest zainteresowany tym, co znajduje się na talerzu, dlatego rolą nowoczesnych sztućców jest zaciekawić go i skłonić do zjedzenia obiadu. Wybierajmy kolorowe sztućce dla dzieci, które przyciągną uwagę malucha, koniecznie w intensywnych barwach – zielone, czerwone, niebieskie. Mogą być one w całości wykonane z plastiku lub silikonu, na rynku znajdziemy jednak także tradycyjne – stalowe sztućce dla dzieci, posiadające kolorowe nakładki.

Wyobraźnia producentów nie zna granic, możemy kupić widelce czy łyżki posiadające nakładki w kształcie bohaterów ulubionych bajek (np. Minionki) czy zwierzątek. Nakładki mogą także posiadać rozmaite wzory, które pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale również pomagają utrzymać sztućce dla dzieci w rączce. Kupując łyżeczki i widelce dla dzieci upewnijmy się, że są odpowiednio wyprofilowane, bezpieczne i dostosowane do umiejętności malucha.